Jak działa karta paliwowa?

Karta flotowa, Karta Paliwowa Moyl
1 komentarz

Pierwsze karty paliwowe pojawiły się w USA na początku ubiegłego wieku, były to kartonowe formularze z pieczątkami i podpisami. Zostały one jednak zastąpione przez żetony metalowe z powodu ich krótkiej żywotności i łatwości fałszowania. Żetony działały dłużej, ale też szybko zostały zastąpione przez karty dziurkowane - pierwszy krok w kierunku automatyzacji i kontroli kosztów paliwa. Teraz karta paliwowa jest wielofunkcyjnym i wygodnym narzędziem biznesowym. Nowoczesne karty paliwowe dla osób prawnych i prywatnych przedsiębiorców nie różnią się zbytnio od kart bankowych w swojej istocie i wyglądzie. Każda karta posiada swój unikalny numer, firmę wydającą, która wydała i obsługuje kartę, oraz saldo karty. Karta ma znormalizowany wygląd i rozmiar, co ułatwia jej użytkowanie, a dla bezpieczeństwa wykorzystuje elektroniczny chip z wieloma poziomami zabezpieczeń, który przechowuje informacje o limitach kart.

Kontynuuj czytanie

Sprzedaż auta w skupie - co warto wiedzieć?

Dodaj komentarz

Kiedy masz samochód, z którego sprzedaży chcesz zarobić dodatkowe pieniądze, najłatwiejszym sposobem jest to udanie się do miejsca jakim jest skup aut. Dla wielu skupujących celem jest uczynienie tego procesu tak szybkim i bezbolesnym, jak to tylko możliwe. Wielu dealerów kupi Twój samochód za gotówkę, bez konieczności używania go w zamian za zakup innego samochodu. Kiedy nie jesteś na rynku nowego samochodu, decyzja o sprzedaży używanego samochodu dealerowi może zaoszczędzić Ci kłopotów związanych z próbą zawarcia prywatnej sprzedaży. Jeżeli chcesz sprzedać samochód w skupie, nic nie stoi na przeszkodzie.

Kontynuuj czytanie

Praca jako kierowca taksówki

Dodaj komentarz

Zawód kierowcy można wykonywać na wiele sposobów, jeździć na tirach, jeździć jako kierowca autobusu, czy też jako kierowca taksówki. Każdy z nich wymaga pewnego rodzaju doświadczenia w kierowaniu innym pojazdem, co za tym idzie dodatkowymi uprawnieniami. Jednak najszybszą formą pracy jako zawodowy kierowca jest pracować jako kierowca taxi.

Kontynuuj czytanie

Transport w dużym mieście - taxi, czy komunikacja miejska?

Glob-Trans Taxi Mielec
Dodaj komentarz

Przemieszczanie się po dużym mieście nie należy do najłatwiejszych. Wybór samochodu może nie być dobrym rozwiązaniem, ponieważ samochód jest bardzo popularnym środkiem transportu, przez co trudno znaleźć wolne miejsce parkingowe. Od pomysłu przemieszczania się po mieście za pomocą samochodu odstraszają także wysokie ceny w strefach płatnego parkowania w centrum.

Kontynuuj czytanie

Czy warto założyć firmę wynajmującą busy?

Dodaj komentarz

Część osób szuka sposobu na to, aby zarabiać pieniądze, które pozwoliłyby im na lepszy styl życia. Niektórzy z nas zastanawiają się, co robić, aby dorobić do domowego budżetu bez większego zaangażowania. Zazwyczaj jednak musimy wpaść na dobry pomysł lub sporo się napracować, aby zarobić dobre pieniądze. Właśnie dlatego część osób zastanawia się, co robić w swoim życiu, aby zdobyć fundusze na to, czego potrzebują.

pojazd wypożyczony we Wrocławiu z firmy Busimpuls

Kontynuuj czytanie

  • 1
  • 2