Skip to main content

Gdzie rozpocząć pracę jako taksówkarz?

Jeśli jazda pojazdem z czteroma oponami to czynność, którą wykonujesz z przyjemnością, to na pewno przez głowę przewinęła Ci się myśl: "Fajnie, by było mieć pracę, w której siedzę za kółkiem". Może chcesz traktować tego typu pracę jako dodatkową? Jeśli mieszkasz w większym mieście, korporacje typu Uber dają Ci taką możliwość, a kierowcą u nich może zostać praktycznie każdy, gdyż wymogów jest niewiele i nie są za bardzo rygorystyczne. Może się to okazać dobrą opcją dla studentów, chcących sobie dorobić. Sprawdź, jakie warunki należy spełnić aby rozpocząć w pracę w Uber! 

Parner Uber Kraków - OnlyGo

Czym jest Uber?

Jest to wielka korporacja działająca na arenie międzynarodowej, która świadczy usługi przewozu osób również w naszym kraju. Innymi słowy, jest to nowoczesne podejście do szybkiego przetransportowania ludzi z miejsca A w miejsce B na obszarze danego miasta, czyli działa na tej samej zasadzie, co taksówka. Jednak trzeba mieć na uwadze, że różnice są dosyć spore. Firma typu Uber ściąga klientów poprzez aplikację, co jest zdecydowaną zachętą i ułatwieniem dla osób podróżujących, gdyż w naszych czasach większość osób jest w posiadaniu smartphone'a z funkcją internetu.

Jak zostać kierowcą Uber?

Wiele osób, mimo chęci, nie zdaje sobie sprawy, jak zostać kierowcą Uber oraz jakie wymagania nalezy spełnić aby ubiegać się o pracę w tej firmie. By rozpocząć swoją karierę przewoźnika jako kierowca Uber'a musisz mieć skończony 20 rok życia i posiadać uprawnienia do kierowania pojazdem przynajmniej od roku. Ochotnik musi na początku pobrać aplikację, założyć swój profil online, po czym wypisać swoje dane i wysłać odpowiednie dokumenty. Wszystko drogą elektroniczną, co jest kolejnym dodatkowym atutem.
Jakie informacje i dokumenty chce mieć Uber?

  • Dowód osobisty,
  • Prawo jazdy,
  • Zaświadczenie o niekaralności,
  • Aktualne badania lekarskie, w tym psychologiczne,
  • Zdjęcie profilowe.

Dla osób posiadających własną firmę Uber dał możliwość wypełniania danych o działalności gospodarczej, jednak nie jest to warunek konieczny. Potencjalny reprezentant firmy Uber musi mieć wyrobioną licencję taksówkarską. Możemy rozpocząć pracę, dopiero gdy zespół rekrutacyjny zweryfikuje nasz profil. 

Uber - wymagania samochodu 

Oprócz powyższych wymagań względem doświadczenia w prowadzeniu auta oraz załączonych zdjęć i dokumentów, kandydat na kierowcę musi zwrócić uwagę także na swój samochód. Uber posiada konkretne wymagania samochodu, jeśli chodzi o pojazd, na którym przyszły kierowca ma pracować. Panujące wymogi zależą od wybranej przez kierowcę kategorii przejazdów. Najbardziej podstawową opcją jest UberX. Inną możliwością jest UberVan, która umożliwia przejazd większej ilości osób. Kolejną z opcji jest Uber Black. W tej kategorii klienci mogą jeździć samochodami premium z najwyżej ocenianymi kierowcami. Ostatnią z kategorii jest Uber Comfort - który gwarantuje najwyższy komfort jazdy dla pasażera. Kierowca, który chciałby jeździć w tej kategorii musi ukończyć pewną ilość kursów (ich liczba jest inna w zależności od miasta) oraz utrzymać ocenę na poziomie przynajmniej 4,85.

Uber - dla kogo jest ta praca?

Praca kierowcy Uber przeznaczona jest dla osoby, która ceni sobie elastyczny grafik pracy i brak konieczności chodzenia do biura. Więcej na temat pracy w Uber znajdziesz na stronie https://onlygo.pl/oferta/praca-uber, gdzie poznasz wszystkie zalety tej posady! Są nimi między innymi elastyczne godziny pracy, szybki sposób na uzyskanie przychodu oraz możliwosć poznania nowych ludzi.

Poznaj ofertę Uber i zacznij pracować jako kierowca jednej z największych korporacji! 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...