Skip to main content

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Niewątpliwie powoli mijają czasy, kiedy kierowcy posiadali samochody przez kilkanaście lat. Rynek wtórny został obecnie na tyle rozbudowany, że sprzedawanie samochodu stało się bardzo proste. Zatem coraz częściej wystawia się ogłoszenia dot. sprzedaży aut. Jeżeli właściciel samochodu decyduje się na jego sprzedaż, powinien cały ten proces odpowiednio zaplanować.

skup aut Poznań

Jakie dokumenty przygotować przed sprzedażą samochodu?

Jeśli właściciel zamierza sprzedaż swój samochodu, to w pierwszej kolejności musi znaleźć dokumenty dotyczące pojazdu. Oczywiście najważniejszy jest dowód rejestracyjny, karta samochodu i polisa ubezpieczeniowa. Ponadto należałoby okazać dowód zakupu auta. Dowód ten upewni potencjalnego kupca, że samochód pochodzi z legalnego źródła. W przypadku nieznalezienia dokumentów, należy je ponownie wyrobić, bądź udać się do urzędu i zdobyć zaświadczenie, że samochód posiadał odpowiednią dokumentację, ale zaginęła.

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Naturalnie oprócz dokumentów istotny jest również wygląd samochodu. Z tego powodu przygotowując samochód, warto postarać się, aby nasze autko wyglądało na zadbane. Najpierw zacznijmy od posprzątania wnętrza - należy opróżnić popielniczki i schowki oraz zabrać rzeczy osobiste. Następnie bardzo ważne jest, aby zabdać o dokładne odkurzenie samochodu w środku i wyczyszczenie tapicerek. Do mocno zabrudzonych tapicerek można użyć środków chemicznych albo zlecić to firmie specjalizującej się w czyszczeniu samochodów. Z całą pewnością potencjalny klient zwróci uwagę na kondycję silnika, a co za tym idzie, powinno się ocenić stan samochodu i usunąć wszelkie usterki oraz wycieki. Warto znaczyć, że w skupie aut stan techniczny auta nie jest brany pod uwagę. Z tego względu, warto odwiedzić skup samochodów Środa Wielkopolska, który skupuje auta w każdym stanie technicznym.

skup aut Wielkopolska

Dobre zdjęcie podczas przygotowania samochodu do sprzedaży

Kluczowym elementem samodzielnej sprzedaży jest także dobrze zrobione zdjęcie. Przede wszystkim zdjęcia muszą być właściwie wykadrowane i wyraźne, więc opłaca się zainwestować w dobry aparat fotograficzny. Z kolei na zdjęciach powinien znajdować się tylko samochód i jego centrum, aczkolwiek miejsca wykonania fotografii też ma znaczenie. Pusty parking to świetny wybór. Dodatkowo można przejrzeć zdjęcia, które umieszczają profesjonalni handlarze na serwisach motoryzacyjnych i zainspirować się nowym pomysłami. Pamiętajmy jednak, że oddając samochód do skupu aut, takiego jak Zasada Skup aut Poznańhttps://zasada24.pl nie jesteśmy zobligowani do wykonywania zdjęć, czy specjalnej dbałości o stan samochodu. 

Podsumowując, przygotowanie samochodu do sprzedaży obejmuje wiele czynności. Wiele osób nie jest w stanie dokładnie przygotować swojego auta na sprzedaż. Tym z was, którzy nie chcą tracić czasu na naprawę czy czyszczenie aut, polecamy skup samochodów używanych, gdzie szybko i bezpiecznie sprzedacie samochód. 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Maciej · 5 miesięcy temu
    Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba pamiętać, że nie jest to proces, który nie wymaga żadnego zaangażowania ze strony sprzedającego. Konieczne jest przeprowadzenie oględzin i spisanie umowy, co dokładniej opisane jest tutaj: https://zasada24.pl/#jak-wyglada-sprzedaz-auta-do-skupu w wypunktowaniu poszczególnych kroków. Piszę w tym momencie oczywiście o skupie, który działa w sposób legalny, bo innych nawet nie biorę pod uwagę 😅
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Rafał Bobola · 1 lat temu
    Również uważam, że kluczowe jest dokładne posprzątanie samochodu i zrobienie mu wyraźnych zdjęć. Sam kiedyś chciałem kupić używany samochód od drugiej osoby, ale jego stan wizualny mnie przeraził. Jego właściciel w ogóle o niego nie dbał. Kumpel polecił mi, żebym skorzystał z usług skupu aut. Tam zawsze wszystko jest dopięte na ostatni guzik, razem z dokumentami i innymi formalnościami. 👍

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...