Skip to main content

Podpowiadamy, jak korzystnie i szybko sprzedać samochód!

Obecnie sprzedaż używanego samochodu nie jest wcale prosta. Przede wszystkim należy mieć na uwadze zapotrzebowanie potencjalnego nabywcy oraz aktualnie obowiązujące ceny. Niestety bardzo trudno jest zadowolić klientów. Jednak spokojnie! Można szybko i skutecznie sprzedać samochód, ale trzeba uwzględnić kilka ważnych aspektów. Jakich? O tym można przeczytać poniżej!

auto skup Ciechanów

Sprzedaż na własną rękę

Oczywiście można spróbować sprzedać samochód na własną rękę, ale w tym celu należy poświęcić sporo czasu. Na początku konieczne będą porządki i pielęgnacja. Auto bowiem trzeba umyć, odkurzyć dywaniki, wyczyścić tapicerkę. Warto też sprawdzić, czy w środku nie zostały jakieś rzeczy osobiste. Kolejnym krokiem jest wykonanie zdjęć. Zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz pojazdu. Niezbędne będzie też rozeznanie na rynku motoryzacyjnym. Dobrze jest przejrzeć podobne ogłoszenia i oszacować realną cenę, za którą samochód można sprzedać. Przygotowanie oferty powinno być bardzo dokładne, bez pomijania najistotniejszych faktów. One i tak prędzej, czy później wyjdą na jaw. Ogłoszenie można dodać na najpopularniejszych serwisach sprzedażowych, ale też w mediach społecznościowych. Jeśli sprzedawcy zależy na czasie, to czasami możliwe jest wyróżnienie oferty sprzedażowej, dzięki czemu trafi do większej liczby odbiorców.

Autokomis czy lombard?

Z całą pewnością alternatywą dla sprzedaży bezpośredniej jest skorzystanie z usług autokomisu. Dzisiaj działa ogrom firm, które zajmują się skupem używanych pojazdów i braniem ich w komis. Niestety wadą tego rozwiązania jest czas oczekiwania, ponieważ zainteresowanie jest tak duże. Co więcej, autokomisy są przepełnione, co skutkuje tym, że o dbałość o pozostawiony samochód pozostawia wiele do życzenia. Drugim opcjonalnym wyborem jest skup samochodów używanych. Co więcej większośc skupów oferuje możliwość kupienia pojazdu, niezależnie od jego stanu technicznego i wizualnego. Takim skupem jest skup aut w Pułtusku, który oferuje przyjazd po auto, jeszcze tego samego dnia oraz wypłacenie całej należności w gotówce od ręki. 

Skup samochodów używanych

Jak widać powyżej, sprzedaż samochodu wiąże się ze sporą ilością pracy i nakładu czasu, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego przedsiębiorcy bardzo szybko znaleźli rozwiązanie tego problemu, a mianowicie zaczęły powstawać skupy samochodów używanych, takie jak polecany skup aut używanych MakTech oferujący także złomowanie pojazdów i auto kasację. Dla detalicznych sprzedawców jest to najkorzystniejsze rozwiązanie, ponieważ po podpisaniu umowy pojazd przechodzi na własność skupu, a on od ręki otrzymuje gotówkę. Nie musi więc zaprzątać sobie głowy wystawianiem ogłoszeniem, marnowaniem czasu na spotkania z potencjalnym nabywcą, czy też ustalaniem ceny. Dodatkowo na pewno zarobi więcej niż w przypadku lombardu, czy autokomisu.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Karol · 1 lat temu
    Sam sprzedałem swoje auto do skupu, wiec bardzo polecam ta opcję. Szybka sprzedaż, gotówka do ręki - wszystko trwało mniej niż 15 min

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...