Skip to main content

Skup aut – czy warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Każdy, kto sprzedaje używany samochód, chciałby sfinalizować transakcję jak najszybciej, otrzymując przy tym satysfakcjonującą kwotę. Nie zawsze jest to jednak możliwe: często wystawione w internecie ogłoszenie nie przyciąga uwagi nabywców, a ci, którzy na nie odpowiadają, oczekują znacznej obniżki ceny. Rozwiązanie, polegające na oddaniu auta do komisu, również może być nieopłacalne — należy liczyć się z koniecznością zapłaty wysokiej nieraz prowizji, a czas, potrzebny dla znalezienia nabywcy, również może być wówczas stosunkowo długi. Coraz więcej osób decyduje się więc na sprzedaż samochodu do skupu. Czym spowodowana jest rosnąca popularność tego rozwiązania?

Jakie korzyści przynosi sprzedaż samochodu w skupie aut?

Jakie korzyści można osiągnąć, sprzedając samochód w skupie?

Najważniejszą zaletą skupów aut jest szybkość zawieranych przez nie transakcji — najczęściej umowę można podpisać bezpośrednio po oględzinach wozu, przeprowadzonych przez pracownika takiej firmy. Nie trzeba więc czekać na potencjalnego kupca, wystawiać ogłoszeń, rezerwować czasu na kolejne spotkania z niezdecydowanymi nabywcami. Warto też zauważyć, że przedstawiciele renomowanych skupów, takich jak https://auto-skup24.pl/oferta/skup-aut-gdynia, rzetelnie podchodzą do wyceny, oferując kwoty, które odpowiadają realnej wartości samochodu. Szybkie pozbycie się auta pozwala też na uniknięcie kosztów, związanych z jego utrzymaniem (na przykład składek obowiązkowego ubezpieczenia OC).

Jak przebiega sprzedaż samochodu w skupie?

Pierwszym etapem sprzedaży samochodu w skupie jest kontakt z jednym z podmiotów, działających w tej branży. Można posłużyć się w tym celu formularzem na stronie internetowej lub po prostu zadzwonić. W przypadku skorzystania z usług jednego z renomowanych przedsiębiorstw — możemy liczyć na przedstawienie wstępnej oferty już w trakcie takiej rozmowy. Oczywiście ostateczna cena, po jakiej odbędzie się sprzedaż samochodu firmie skupującej, jest ustalana podczas oględzin wozu. Odbywają się one we wskazanym przez nas miejscu i czasie. Jeżeli zaproponowana kwota odpowiada nam — wystarczy podpisać umowę. Płatność jest zwykle dokonywana gotówką lub szybkim przelewem.

Skup aut - czy sprzedaż w skupie jest bezpieczna?

Czy sprzedaż samochodu w skupie jest bezpieczna?

Skupy aut są firmami, działającymi w pełni legalnie i przy zachowaniu wszystkich wymogów, przewidzianych przez przepisy polskiego prawa. Ich wiarygodność można w każdej chwili sprawdzić w rejestrze CEIDG. Każda ich transakcja jest odpowiednio ewidencjonowana, a zakup samochodu odbywa się zawsze na podstawie umowy kupna-sprzedaży. Co więcej, pracownicy podmiotu, działającego w tej branży, są zwykle świetnie zorientowani w formalnościach, jakie muszą zostać dopełnione przy zawieraniu transakcji — sprzedając im wóz, można więc liczyć na fachowe porady, dotyczące na przykład procedury wyrejestrowania samochodu w wydziale komunikacji.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Grzegorz · 7 miesięcy temu
    Sprzedaję właśnie samochód i moje ogłoszenie z ofertą wisi w internecie, ale nie udało mi się znaleźć potencjalnego kupca od kilku miesięcy. Czekam i czekam, ale najwidoczniej się nie doczekam... Wydaje mi się, że zdecyduję się jednak na skup samochodów.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...