Skip to main content

Własne biuro rachunkowe jako pomysł na biznes

Prowadzenie ksiąg handlowych czy obsługa kadrowo płacowa przedsiębiorstw to, bez wątpienia, branża, w której jeszcze przez bardzo długi okres czasu nie zabraknie pracy. Dzieje się tak ze względu na fakt, że w naszym kraju możemy "poszczycić się" bardzo skomplikowanymi przepisami podatkowymi, których rozumienie i stosowanie w praktyce wymaga dość sporej, na bieżąco aktualizowanej wiedzy.

Prowadzenie biura rachunkowego

Księgowość w Polsce

Umiejętność sprawnego poruszania się w gąszczu przepisów jest bardzo często niedostępna dla większości przedsiębiorców, którzy wolą, co jest całkowicie zrozumiałe, poświęcać swój raczej raczej na rozwój firmy i zarabianie pieniędzy niż na zajmowanie się sprawami podatkowymi. Oczywiście wyjątkiem są właściciele firm zajmujących się właśnie rachunkowością, ale to już zupełnie inna historia.
W każdym razie śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że dopóki w Polsce będzie obowiązywało prawo o obecnym stopniu skomplikowania, a na uchwalenie innego na razie się nie zanosi, dopóty własne biuro rachunkowe będzie wprost wymarzonym pomysłem na biznes. Przykładem takiej działalności jest Biuro Rachunkowe B&N, które oferuje kadry i płace Bydgoszcz - kompleksową obsługę dla firm.

Jak założyć własne biuro?

Naturalnie, jak w przypadku innych branż, do prowadzenia tego typu działalności wymagana będzie odpowiednia wiedza lub budżet umożliwiający zatrudnienie specjalistów posiadających już kwalifikacje.
Rozpoczęcie działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu ksiąg handlowych innych podmiotów wydaje się naturalną drogą kariery dla przedsiębiorczych absolwentów szkół specjalizujących się w rachunkowości czy finansach. W ich przypadku próg wejścia w ten biznes będzie dość niski, bo najważniejszym kapitałem jest w tym przypadku wiedza i zdobyte już doświadczenie.

Rachunkowość prowadzona przez biuro rachunkowe B&N

Pracownicy biura rachunkowego

Osoby, które nie specjalizują się dziedzinach związanych z rachunkowością będą musiały, co jest oczywiste, zatrudnić w swojej firmie wykwalifikowanych księgowych i specjalistów od kadr i płac.
Zarobki na jakie można liczyć prowadząc biuro rachunkowe zależą, jak w każdym biznesie, od naszej obrotności, sprytu, kontaktów i renomy naszej firmy. Jednak zakładając, że dla większości przedsiębiorstw, zlecenie obsługi księgowej i kadrowo płacowej, jest dużo bardziej opłacalne od zatrudniania specjalisty na etacie czy też samodzielnego zajmowania się tymi sprawami, można liczyć na dość dużo pracy.

Jeśli jednocześnie posiadamy talent w dziedzinie marketingu to śmiało możemy założyć, że osiągane dochody znacznie przewyższą to na co moglibyśmy liczyć zatrudniając się etacie.
Na rynku usług księgowych istnieje co prawda dość duża konkurencja (zresztą dotyczy to większości branż), jednak stale zwiększająca się ilość nowych firm, czy osób na samozatrudnieniu pozwala dość optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Martyna · 4 miesięcy temu
    Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto zastanawia się nad takim zawodem, to ze swojej perspektywy mogę go polecić. Oczywiście warto najpierw dowiedzieć się więcej, jak wygląda taka praca.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...