Skip to main content

Jak wygląda obsługa księgowa w jednoosobowej działalności?

Jak wygląda obsługa księgowa w jednosobowej działalności? Na tak postawione pytanie odpowiedzi szuka wielu przedsiębiorców, którzy prowadzą w pojedynkę swój biznes. Jest to realny problem, który powinniśmy rozwiązać już zaraz na starcie. Osób decydujących się na samozatrudnienie z roku na rok przybywa, więc coraz więcej ludzi musi rozwikłać tę kwestię.

Biuro rachunkowe Onufry

Jakie są zalety obsługi księgowej w jednoosobowej działalności? 

Do niewątpliwych plusów trzeba zaliczyć fakt, iż nawiązując współpracę z powyższym podmiotem gospodarczym, każdy przedsiębiorca odciąża się od zajęć, które tak właściwie nie są istotą jego działań. Wiadomo, że właściwe rozliczenie swoich przychodów, odprowadzanie podatku, płacenie składki na ZUS jest bardzo ważne, ale przecież nie najważniejsze. Nie każda osoba prowadząca działalność musi znać się na księgowości i prawie podatkowym, więc lepiej te czynności zlecić profesjonalistom, aby mieć pewność, iż wszystko odbywa się w zgodzie z obowiązującymi aktualnie przepisami. A trzeba wiedzieć o tym, że te zmieniają się dosyć często. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej w Łodzi lub okolic, dobrym pomysłem jest skorzystanie z usług firmy Biuro Rachunkowe Onufry - https://www.starterfirm.pl/katalog/42-finanse-i-rachunkowo/1797-biuro-rachunkowe-widzew, które mieści sie przy ul. Puszkina 18 lok. 117b. 

Kiedy rozpocząć współpracę z biurem rachunkowym?

Najlepiej to uczynić zaraz na początku działalności, czyli na etapie otwierania firmy. Już na wstępnie uzyskamy szczegółowe informacje od doświadczonego księgowego oraz doradztwo, jaka forma opodatkowania będzie dla nas najbardziej opłacalna. Czyli, czy zdecydować się na podatek liniowy, ryczałt od przychodów ewidencjonowanych albo na rozliczenie na zasadach ogólnych. Zdecydowana większość małych podmiotów gospodarczych rozlicza się na podstawie książki przychodów i rozchodów. Do zadań biura rachunkowego należy również prowadzenie ewidencji, chociażby środków trwałych, ewidencji wyposażenia oraz wypełniania i składania w odpowiednim czasie deklaracji podatkowych. Należy również pamiętać o tym, że dokumenty firmowe muszą być w sposób odpowiedni przechowywane.

Wszystkie z wymienionych kwestii to szczególnie istotne czynności, które pomogą przedsiębiorcy uniknąć problemów z ZUS-em lub Urzędem Skarbowym. Zlecenie tych czynności specjalistom, jakich z pewnością znajdziemy w każdym biurze rachunkowych, jest wygodne i bezpieczne, pozwala na zminimalizowanie ryzyka błędów, niedopatrzeń, czy też przegapienia ważnych terminów. Tym samym możemy się wyłącznie skupić na tym, na czym się najlepiej znamy i dbać o rozwój swojego przedsiębiorstwa.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...