Skip to main content

Nowoczesny system poziomowania płytek Tiramisu

Dodaj komentarz

W lipcu 2012 r. powstał pierwszy system poziomowania płytek ceramicznych do podłóg i ścian, który wykorzystuje rotację wokół osi- system poziomowania płytek Tiramisu.

Jak działa system poziomowania płytek tiramisu?

System tiramisu składa się tylko z dwóch części: wspornika gwintowanego i pokrętła, które jest bardzo łatwe w obsłudze. Wspornik tworzy podstawa zamontowana pod płytą oraz przegroda z gwintem na górze, który wznosi się prostopadle do podstawy. Nakrętka to płaskodenne pokrętło, przystosowane do poziomowania, z gwintowanym otworem na górze, który idealnie pasuje do rękojeści. Połączenie tych dwóch części spłaszcza powierzchnię podczas fazy dokręcania. Gdy klej wyschnie, odkręć pokrętło i włóż je z powrotem na miejsce do ponownego użycia, a następnie złam trzpień w kierunku fugowania. Włoski system poziomowania płytek tiramisu zapewnia szybkość, dokładność i trwałość, pozwalając na bezproblemowe poziomowanie przy większym nacisku do 40 kg. W przypadku błędu, konieczności korekty lub wyrównania nierówności materiału, pokrętło można odkręcić. Jest to cecha szczególnie przydatna przy układaniu płytek na zewnętrznych narożnikach.

W połączeniu z systemami klinowymi takich firm jak Rubi, Kubala czy Solid, włoski system poziomowania płytek Tiramisu może osiągnąć szybszą pracę, pozwalając układać płytki w niesamowite wzory lub klasycznymi sposobami, za pomocą jednego pokrętła do łączenia narożników.

Wsporniki dla naszego systemu poziomowania płytek mają grubość 2, 3 i 4 mm. Występują w trzech wersjach: Proste, takie jak Solid, Kubala, Rubi i inne systemy klinów do poziomowania płytek; typu T,  umożliwiające wypoziomowania płytek przy użyciu jednego pokrętła podczas układania naprzemiennych wzorów; typu +, które umożliwia wyrównanie płytek pokrętłem w układzie klasycznym lub w romby. Wszystkie narzędzia są w całości produkowane we Włoszech.

10 powodów, aby przejść na system poziomowania płytek tiramisu:

1 Tańsze w eksploatacji w porównaniu z popularnymi konkurencyjnymi systemami Kubala, Rubi czy Solid.

2 Brak zaciskarki- włoski system poziomowania płytek tiramisu słynie z łatwości użytkowania.

3 Nie przesuwa płytek- nie ma potrzeby trzymania sąsiadujących płytek.

4 Brak złamanych nawiasów- przy zaciskaniu w systemie klinowym w celu wypoziomowania płytek, zwykle łamie się podporę, co powoduje podnoszenie płytek i dokładanie nowych płytek.

5 Można użyć jednej nakrętki, z podporą 2 mm można zastosować nakrętkę z prętem przejściowym lub klasyczny układ.

6 Nie zarysuje powierzchni, ponieważ nakrętka wykorzystuje włókno szklane, które nie rysuje powierzchni glazurowanej płytki.

7 W przypadku układania płytek na narożnikach zewnętrznych, system tiramisu daje możliwość zmniejszenia wznoszenia płytek bez odrywania płytek.

8 System poziomowania płytek tiramisu umożliwia również sprawdzenie poziomu płytek za pomocą pokrętła.

9 Łatwe zdejmowanie stojaku- włoski system poziomowania płytek tiramisu charakteryzuje się bardzo łatwym demontażem wspornika.

10 Elastyczne wiadro za darmo do zakupu pakietu startowego!

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.