Skip to main content

Praca jako kierowca taksówki

Zawód kierowcy można wykonywać na wiele sposobów, jeździć na tirach, jeździć jako kierowca autobusu, czy też jako kierowca taksówki. Każdy z nich wymaga pewnego rodzaju doświadczenia w kierowaniu innym pojazdem, co za tym idzie dodatkowymi uprawnieniami. Jednak najszybszą formą pracy jako zawodowy kierowca jest pracować jako kierowca taxi.

W dzisiejszych czasach zawód taksówkarza zmienił swój wymiar. Choć nadal bazuje na podstawowym obowiązku, czyli przemieszczenie klienta z punktu “a” do punktu “b”, to możemy realizować to na różne sposoby.

Praca jako kierowca ubera za pośrednictwem firmy OnlyGo

 

Praca jako kierowca Taxi - samodzielnie

Oczywiście istnieje możliwość pracy na własną rękę po zdaniu wszystkich odpowiednich formalności. Pamiętaj jednak, że jako niezrzeszony musisz liczyć się z brakiem pewnym udogodnień, jak brak uprawnień do postojów taksówek w wyznaczonych dla nich miejscach.


Jak zostać kierowcą Ubera?

Myśląc o pracy taksówkarza, nie musisz poświęcać czasu i energii w zdobycie licencji i zdaniu egzaminu. Możesz zostać oficjalnym kierowcą współpracującym z Uberem. W celu uzyskania takiej możliwości musisz posiadać zaufany profil kierowcy w aplikacji, ale także własną działalność gospodarczą. Ponadto musisz mieć prawo jazdy minimum rok oraz posiadać sprawny technicznie samochód.

  • Pojazd musi spełniać wymogi:
  • pojazd 4 / 5 -drzwiowy, uprawniony do przewozu minimum 5 osób.
  • wyprodukowany co najmniej w 1999 roku
  • zarejestrowany w Unii Europejskiej
  • posiadający aktualne przeglądy oraz ubezpieczenie.

Zakładanie własnej działaności gospodarczej dla wielu chętnych jest problematyczne. Rozwiązaniem tego problemu jest współpraca z partnerem, takim jak OnlyGo. Zastanawiasz się na czym to polega? Na stronie OnlyGo dowiesz się, co oznacza, że firma to Partner Uber Bolt i FreeNow oraz jakie korzyści płyną z takiej współpracy.

Kierowca taksówki współpracujący z OnlyGo

Praca jako kierowca Taxi - tradycyjnie

Praca typowego taksówkarza wiąże się ze zdobyciem licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. W celu dostania takiej licencji potrzebujesz prawa jazdy kategorii B, musisz mieć co najmniej 21 lat, być właścicielem pojazdu, oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych.

Ponadto, gdy zamieszkujesz w mieście o wielkości powyżej 100 tysięcy mieszkańców, to w celu zdobycia licencji musisz otrzymać pozytywny wynik z egzaminu z transportu drogowego.

Następnie po przyłączeniu się do danej sieci taksówek i uzyskaniu odpowiedniego sprzętu takich jak np.: kasy fiskalnej, możesz rozpocząć działalność.

 

Istnieje kilka form zarobkowych jako kierowca taxi. Jak widzisz, jesteś w stanie dobrać odpowiedni scenariusz do swoich własnych wymogów, aby traktować pracę jako dodatkową albo jako główne źródło dochodu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Piotrek Ł. · 1 lat temu
    Podjęcie pracy jako kierowca taxi jest zachęcającą opcją. Widzę, że jest z tego wiele korzyści. Chyba najwyższa pora zacząć działać w tej sprawie!

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...