Praca jako kierowca taksówki

Zawód kierowcy można wykonywać na wiele sposobów, jeździć na tirach, jeździć jako kierowca autobusu, czy też jako kierowca taksówki. Każdy z nich wymaga pewnego rodzaju doświadczenia w kierowaniu innym pojazdem, co za tym idzie dodatkowymi uprawnieniami. Jednak najszybszą formą pracy jako zawodowy kierowca jest pracować jako kierowca taxi.

W dzisiejszych czasach zawód taksówkarza zmienił swój wymiar. Choć nadal bazuje na podstawowym obowiązku, czyli przemieszczenie klienta z punktu “a” do punktu “b”, to możemy realizować to na różne sposoby.

Praca jako kierowca ubera za pośrednictwem firmy OnlyGo

 

Praca jako kierowca Taxi - samodzielnie

Oczywiście istnieje możliwość pracy na własną rękę po zdaniu wszystkich odpowiednich formalności. Pamiętaj jednak, że jako niezrzeszony musisz liczyć się z brakiem pewnym udogodnień, jak brak uprawnień do postojów taksówek w wyznaczonych dla nich miejscach.


Jak zostać kierowcą Ubera?

Myśląc o pracy taksówkarza, nie musisz poświęcać czasu i energii w zdobycie licencji i zdaniu egzaminu. Możesz zostać oficjalnym kierowcą współpracującym z Uberem. W celu uzyskania takiej możliwości musisz posiadać zaufany profil kierowcy w aplikacji, ale także własną działalność gospodarczą. Ponadto musisz mieć prawo jazdy minimum rok oraz posiadać sprawny technicznie samochód.

  • Pojazd musi spełniać wymogi:
  • pojazd 4 / 5 -drzwiowy, uprawniony do przewozu minimum 5 osób.
  • wyprodukowany co najmniej w 1999 roku
  • zarejestrowany w Unii Europejskiej
  • posiadający aktualne przeglądy oraz ubezpieczenie.

Zakładanie własnej działaności gospodarczej dla wielu chętnych jest problematyczne. Rozwiązaniem tego problemu jest współpraca z partnerem, takim jak OnlyGo. Zastanawiasz się na czym to polega? Na stronie OnlyGo dowiesz się, co oznacza, że firma to Partner Uber Bolt i FreeNow oraz jakie korzyści płyną z takiej współpracy.

Kierowca taksówki współpracujący z OnlyGo

Praca jako kierowca Taxi - tradycyjnie

Praca typowego taksówkarza wiąże się ze zdobyciem licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. W celu dostania takiej licencji potrzebujesz prawa jazdy kategorii B, musisz mieć co najmniej 21 lat, być właścicielem pojazdu, oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychologicznych.

Ponadto, gdy zamieszkujesz w mieście o wielkości powyżej 100 tysięcy mieszkańców, to w celu zdobycia licencji musisz otrzymać pozytywny wynik z egzaminu z transportu drogowego.

Następnie po przyłączeniu się do danej sieci taksówek i uzyskaniu odpowiedniego sprzętu takich jak np.: kasy fiskalnej, możesz rozpocząć działalność.

 

Istnieje kilka form zarobkowych jako kierowca taxi. Jak widzisz, jesteś w stanie dobrać odpowiedni scenariusz do swoich własnych wymogów, aby traktować pracę jako dodatkową albo jako główne źródło dochodu.