Systemy ERP i ich korzyści w przedsiębiorstwie

Dodaj komentarz

Obecnie menadżerowie potrzebują miarodajnych i aktualnych danych by podejmować decyzje szybkie i trafne. To między innymi innowacyjne zastosowanie systemów ERP (planowania zasobów przedsiębiorstwa) i wdrożenie ich na co dzień. Dzięki zastosowaniu nowych technologi Business Intelligence (BI) mamy możliwość analizy danych takich jak sprzedaż, kontrola zapasów i dostaw oraz produkcji, kontrola finansów i ostrzeganie o występowaniu nieprawidłowości. Systemy ERP są bardzo atrakcyjne dla firm. To przede wszystkim usprawnienie zarządzania i automatyzacja zachodzących procesów. Sprawdź zatem czy posiadasz elementy wczesnego ostrzegania w ERP w swoim przedsiębiorstwie?

System ERP w Twojej firmie

Elementy Systemy Wczesnego Ostrzebania

Jednym z elementów kluczowych systemów wczesnego ostrzegania (SWO) to mierniki KPI czyli kluczowe wskaźniki wydajności co pomaga przy ocenie wydajności funkcjonowania firmy, znajdować obszary nieefektywne oraz śledzić występowanie zmian w czasie itp. KPI działa w poszczególnych obszarach przedsiębiorstwa. KPI wykorzystuje się przy realizowaniu planów sprzedażowych i premiowaniu sprzedawców. To także możliwość analizy sprzedawanych towarów i aktualność dostaw. Kolejnym elementem występującym w ERP są systemy alarmów. Oprócz informowania o zagrożeniu to także szansa np zwiększenie produkcji danego dobra po ówczesnej analizie, że zapotrzebowanie na dany towar wzrosło co da większą sprzedaż.

SWO w ERP

SWO w systemach ERP

SWO to także alarmy pochodzące z ERP. Ich cel to potencjalne wady i zagrożenia lub też szansa na zwiększenie zysków w takich działach jak logistyka, a nawet finanse. Inną zaletą SWO jest informowanie pracowników o niskich poziomach zapełnienia magazynów lub też niskiej wymienności produktów. Sprzedawcy dostają informacje o płatnościach względem Klientów zaś kierownicy odpowiedzialni za projekty informacje o przekroczeniu budżetu lub zbyt niskiej ilości dostępnych zasobów by ukończyć dany projekt. Pracownicy o ewentualnym przekroczeniu terminu realizacji zlecenia, a nawet o zbyt dużym wykorzystaniu danej maszyny. SWO poinformuje też dyrektora finansowego w razie ryzyka utraty płynności finansowej.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.