System ERP czy Microsoft Office?

Sztuka zarządzania przedsiębiorstwem w dzisiejszych czasach jest niezwykle skomplikowana. Konkurencja oraz rosnące wymagania ze strony klientów coraz wyżej podnoszą poprzeczkę na rynku. Dlatego też wielu Managerów i prezesów firm z sektora małych i średnich spółek zastanawia się, jaki będzie najlepszy system zarządzania przedsiębiorstwem.

Poszukiwanie systemu erp

System ERP czy pakiet Microsoft Office?

Wszystko zależy od potrzeb i przewidywań przyszłego rozwoju firmy. Jak wskazuje ranking systemów erp, zaimplementowanie takiego oprogramowania jest najbardziej efektywne dla rozwoju przedsiębiorstwa, lecz wiele też zależy od przyjętej strategii kadrowej - czy kierunkiem rozwoju firmy będzie rozwój pracowników, czy może postawimy na specjalistów, którzy wdrożą system ERP dla firmy i dostarczą gotowe oprogramowanie ERP. Obie opcje wymagają czasu i doświadczenia. Nie wystarczy wystawić ogłoszenia o chęci zatrudnienia pracownika z dobrą lub bardzo dobrą znajomością pakietu Office. Trzeba znaleźć osobę, która będzie otwarta na nowe wyzwania i chętna do nauki. Kandydat taki nie może się poddawać jeżeli coś nie wychodzi, lecz sam od siebie musi poszukiwać lepszych i optymalnych rozwiązań. Jest to inwestycja długoterminowa i kosztowna, ponieważ trzeba taką osobę zatrzymać w firmie odpowiednią stawką.

Aktualizacja systemu

Excel i Access to potężne narzędzia w sprawnych rękach. Wiele prostych systemów bazodanowych korzysta z podbudowy pakietu Office. Jednak raz stworzony system należy utrzymywać i kontrolować na bieżąco, aby nadążał za zmianami w przedsiębiorstwie. Podobnie ma się sprawa jeżeli zakupimy oprogramowanie ERP. Rozważyć należy zakup oprogramowania, jego utrzymanie i serwis, ewentualne zmiany i dostosowanie do zmiennych warunków rynku, czy formę zakupu. Zwykle dostępne możliwości zawierają się w zakupie licencji standardowej z możliwością dostosowania do potrzeb klienta, lub pełną gamę usług skrojoną na miarę. Kwestią opłaty dodatkowej pozostaje opieka powdrożeniowa i serwis oraz opcja dalszego rozwoju oprogramowania. Jednak za wszystko trzeba zapłacić niemałe pieniądze.

No thoughts on “System ERP czy Microsoft Office?”

Leave your comment

In reply to Some User

Naciśnij F10, aby przełączyć w tryb pełnoekranowy.