System ERP czy Microsoft Office?

Dodaj komentarz

Sztuka zarządzania przedsiębiorstwem w dzisiejszych czasach jest niezwykle skomplikowana. Konkurencja oraz rosnące wymagania ze strony klientów coraz wyżej podnoszą poprzeczkę na rynku. Dlatego też wielu Managerów i prezesów firm z sektora małych i średnich spółek zastanawia się, jaki będzie najlepszy system zarządzania przedsiębiorstwem.

Poszukiwanie systemu erp

System ERP czy pakiet Microsoft Office?

Wszystko zależy od potrzeb i przewidywań przyszłego rozwoju firmy. Jak wskazuje ranking systemów erp, zaimplementowanie takiego oprogramowania jest najbardziej efektywne dla rozwoju przedsiębiorstwa, lecz wiele też zależy od przyjętej strategii kadrowej - czy kierunkiem rozwoju firmy będzie rozwój pracowników, czy może postawimy na specjalistów, którzy wdrożą system ERP dla firmy i dostarczą gotowe oprogramowanie ERP. Obie opcje wymagają czasu i doświadczenia. Nie wystarczy wystawić ogłoszenia o chęci zatrudnienia pracownika z dobrą lub bardzo dobrą znajomością pakietu Office. Trzeba znaleźć osobę, która będzie otwarta na nowe wyzwania i chętna do nauki. Kandydat taki nie może się poddawać jeżeli coś nie wychodzi, lecz sam od siebie musi poszukiwać lepszych i optymalnych rozwiązań. Jest to inwestycja długoterminowa i kosztowna, ponieważ trzeba taką osobę zatrzymać w firmie odpowiednią stawką.

Aktualizacja systemu

Excel i Access to potężne narzędzia w sprawnych rękach. Wiele prostych systemów bazodanowych korzysta z podbudowy pakietu Office. Jednak raz stworzony system należy utrzymywać i kontrolować na bieżąco, aby nadążał za zmianami w przedsiębiorstwie. Podobnie ma się sprawa jeżeli zakupimy oprogramowanie ERP. Rozważyć należy zakup oprogramowania, jego utrzymanie i serwis, ewentualne zmiany i dostosowanie do zmiennych warunków rynku, czy formę zakupu. Zwykle dostępne możliwości zawierają się w zakupie licencji standardowej z możliwością dostosowania do potrzeb klienta, lub pełną gamę usług skrojoną na miarę. Kwestią opłaty dodatkowej pozostaje opieka powdrożeniowa i serwis oraz opcja dalszego rozwoju oprogramowania. Jednak za wszystko trzeba zapłacić niemałe pieniądze.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.