Integracja sklepu internetowego z systemem ERP

Dodaj komentarz

Coraz częściej na rynku pojawiają się nowe technologie, które pomagają firmom w prowadzeniu ich biznesu. Z reguły te programy są tak dostosowane by każdy ich przedsiębiorca mógł swobodnie dostosować dany program do swoich potrzeb w zależności od rodzaju oferowanych usług. Ciekawym rozwiązaniem takiego produktu jest system ERP, który można również integrować z innymi systemami lokalnymi, a także online na przykład ze sklepami internetowymi.

Systemy ERP

System ERP (z ang. Enterprise Resources Planning) jest to program do zarządzania przedsiębiorstwem. Przede wszystkim trzeba tu zaznaczyć, że tego rodzaju oprogramowanie posiada wiele modułów, które odpowiadają za konkretne realizowane zadania w poszczególnych działach w danej firmie. Jak już zostało wspomniane powyżej systemy te mogą być dostosowane według własnych potrzeb. ERP z reguły w standardowej wersji posiada między innymi pakiety umożliwiające zarządzanie biznesem w obszarze takich działów jak magazyn, kadry, księgowość, finanse, sprzedaż, produkcja, zaopatrzenie, kontakt z klientami (CRM). Co wyróżnia system ERP od innych programów? Mianowicie to, że pracuje on na jednej bazie danych. Wszystkie więc informacje cyfrowe są realizowane w trybie rzeczywistym w modelu klient-serwer. Każdy pracownik danej firmy ma te same aktualne dane i może z nimi pracować w tym samym czasie, co inny pracownik. Nowoczesna aplikacja ERP posiada także możliwość logowania się do systemu zdalnie za pomocą przeglądarki, ponieważ pracuje w chmurze internetowej. Aplikacje posiadają także bezpieczne szyfrowane połączenie oraz automatyczne wykonywanie kopii zapasowej głównej bazy danych.

Integracja sklepu online z oprogramowaniami typu ERP

System ERP jako bazujące oprogramowanie w większości firm, posiadające modułu pozwalające prowadzić sprzedaż, handel, magazyn umożliwia także integracje z innymi programami w tym z oprogramowaniami sklepów internetowych. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że klient, który zamawia jakiś produkt za pośrednictwem strony internetowej jest obsługiwany na podstawie jednego wspólnego systemu. Wszystkie bowiem dane są synchronizowane pomiędzy każdym z programów zintegrowanych z ERP. Sklep internetowy jest od razu połączony z bazą danych produktów, więc informacje o danych towarach są dosyć szybko aktualizowane, a także automatycznie zdejmowane z magazynu podczas ich zamówienia. Również wystawianie oferty lub też faktury może odbywać bezpośrednio z systemu ERP.  Jest to idealne rozwiązanie dla firm zajmujących się tego rodzaju usługami. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://www.mpolka.pl/blog, gdzie znajdują się ciekawe artykuły o tematyce biznesowej. Integracje ERP ze sklepem online pozwalają również na szybki kontakt z klientem, realizację zamówienia, powiadomienie klienta o statusie jego zakupu. W ten sposób mamy pewność, że zamówienie jest realizowane prawidłowo, a w razie problemów związanych z realizacją zakupu możemy szybko zareagować.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.