Skip to main content

Aktualizowanie stron internetowych - dlaczego jest to ważne?

Wielu właścicieli firm zamawiając stronę internetową uważa, że jest to jednorazowy wydatek, a jedynym kosztem jej utrzymania jest opłacenie hostingu, a o dodawanie nowej treści może dbać we własnym zakresie. Jest to wyjątkowo błędne podejście, ponieważ w związku z ciągłym rozwojem technologii wykorzystywanych w internecie, niezbędne staje się aktualizowanie nie tylko treści, ale też wszystkich poszczególnych segmentów.

Kiedy należy zaaktualizować stronę internetową?

Czemu stronę trzeba aktualizować?

Technologia wykorzystywana do tworzenia stron internetowych nieustannie ewoluuje. Dostarcza nie tylko nowych możliwości, sprawiających, że strony działają lepiej i szybciej, ale też poprawia znacząco bezpieczeństwo ich używania. Z tego też powodu podstawowym powodem do konieczności regularnego aktualizowania stron są kwestie bezpieczeństwa użytkowników. Wiele elementów strony, przygotowanych zgodnie ze starymi standardami, eliminować będzie stronę z certyfikatu SSL, przez co będzie ona dużo mniej atrakcyjna, a dla wielu potencjalnych klientów będzie to sygnał, by zrezygnować z usług firmy. Firmy takie jak Webros - aktualizacje stron internetowych, opieka WordPress i Joomla, zalecają regularne aktualizacje wszystkich istotnych dla bezpieczeństwa elementów, by uniknąć zagrożenia danych osób, które ze strony korzystają.

Nie tylko bezpieczeństwo

Prowadząc stronę internetową swojej działalności, bardzo ważne jest zadbanie o jej wiarygodność. Do tego celu niezbędne jest regularne aktualizowanie zawartości całej strony i dbałość o umieszczanie aktualnych oraz wiarygodnych informacji. Ważne jest, by na stronie zawsze znajdowała się aktualna polityka prywatności i wszystkie treści były zgodne z aktualnie obowiązującym prawem.

Również zastosowanie aktualnych rozwiązań technologicznych jest istotne, ponieważ strona działa wtedy poprawnie i szybko, nie generując błędów związanych z brakiem zgodności ze standardami zaktualizowanych przeglądarek. Brak zgodności z nowymi standardami wpływa wyjątkowo negatywnie na wiarygodność strony, co przekłada się również na zaufanie do prowadzonej działalności. 

Dlaczego powinniśmy aktualizować strony internetowe na bieżąco?

Profesjonalna aktualizacja strony

By mieć pewność, że strona internetowa jest zaktualizowana prawidłowo, warto korzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się ich tworzeniem i prowadzeniem. Gwarantują one wykorzystanie najlepszych wtyczek i aplikacji, zawsze korzystając z najnowszej wersji, skonfigurowanej zgodnie z wszystkimi zasadami. Wzrost wiarygodności strony jest warty wydatku na profesjonalistów, którzy zajmą się jej aktualnością.

Oczywiście jest możliwość samodzielnego aktualizowania strony, jednak wymaga to znajomości wykorzystanego systemu CMS i używanych w nim wtyczek, by zawsze używać najbezpieczniejszych i najlepiej zoptymalizowanych wersji. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku stron przygotowanych w pełni indywidualnie dla konkretnej działalności, ponieważ wymagają one bezpośredniej ingerencji w kod, co jest dużo trudniejszym zadaniem, szczególnie dla osób nieznających się w ogóle na programowaniu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...