Skip to main content

Zabieg labioplastyki - przygotowanie oraz przeciwwskazania

Innowacyjne zabiegi kosmetyczne wielkimi krokami weszły w świat medycyny i chirurgii. Coraz nowsze rozwiązania umożliwiają poprawę wyglądu oraz funkcjonalności wielu narządów zewnętrznych dzięki czemu, każda klientka może uzyskać zadowolenie i dumę ze swojego ciała. Jednym z ówcześnie popularnych działań jest zmniejszanie warg sromowych. To właśnie taki zabieg jak labioplastyka, jest ofercie wielu klinik medeycny estetycznej jak Specjalistyczna Poradnia Chirurgii Estetycznej i cieszy się co raz większym zainteresowaniem.

Labioplastyka

Czym jest zabieg labioplastyki? Komu jest on dedykowany? Jak się do niego przygotować? Czy istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu? Cel i wykonanie zabiegu dotyczącego korekcji warg sromowych. Działania fachowo nazywane labioplastyką, to ingerencja w wargi sromowe kobiety, mająca na celę korekcję i poprawę ich wyglądu zewnętrznego. Zabieg powinien wykonać doświadczony i wykwalifikowany chirurg plastyczny, który posiada odpowiednie uprawnienia i umiejętności. Sam zabieg polega na zmianie wielkości i kształtu zewnętrznych narządów intymnych w celu poprawy wyglądu, komfortu i wygody.

W jakim celu jest wykonywana i jakie istnieją wskazania do labioplastyki?

Zabieg labioplastyki to działania chirurgiczne zazwyczaj przeprowadzane z powodów zdrowotnych. Zmniejszenie warg sromowych najczęściej spowodowane jest ich przerostem, przez co kobieta czuje się dyskomfortowo oraz źle. Zbyt obfity srom może powodować różnego rodzaju otarcia, tworzenie się blizn czy otwartych ran. Nadmierna wielkość zewnętrznych narządów płciowych sprzyja również powstawaniu różnego rodzaju infekcji i zakażeń. Kobiety borykające się z problemem zbyt wielkich warg sromowych czują również uczucie wstydu, brak satysfakcji seksualnej oraz niekiedy obrzydzenie. Wskazaniem do wykonania zabiegu bywa również ciężki poród czy powstałe urazy np. po wypadkach czy nieudanym pircingu.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg labioplastyki wykonywany przez uprawnioną osobę, jest bezpieczny i nie powinien przynosić żadnych skutków ubocznych. Przed konkretnymi działaniami należy wykonać szereg dodatkowych badań, jak również ustalić plan działania z fachowcem. W czasie przygotowań - co najmniej tydzień przed zabiegiem należy odstawić wszelkie leki zaburzające krzepliwość krwi, jak również ograniczyć spożywanie alkoholu i nikotyny.

Przeciwwskazania do wykonania labioplastyki.

Choć zabieg, który wykonuje chirurg plastyk, należy do bezpiecznych, należy zwrócić uwagę na kilka przeciwwskazań, które wykluczają możliwość korekcji warg sromowych.
    Należą do niech przede wszystkim:
  • choroby nowotworowe układu płciowego,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • stan podczas miesiączki,
  • ciąża,
  • itp.
Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...