Skip to main content

Gabinet medycyny estetycznej

Gabinet medycyny estetycznej zajmuję się korekcjami czy usprawnianiem zdrowia w sensie estetycznym. Oferty gabinetów są przeznaczone nie tylko dla pań, ale też panów. Powstaje coraz więcej takich gabinetów, które wykonują profesjonalne zabiegi z zakresu medycny estetycznej. Jednym znajczęściej rekomendowanych gabinetów medycyna estetyczna Derm-Estetyczna, ul. Stefana Batorego 7/35 81-366 Gdynia Tel: 500 430 484.

Zabiegi estetyczne

Zakres usług gabinetów estetycznych bywa rozległy, od zabiegów na określone partie ciała, jak np.: dłonie, stopy, twarz, krocze, pachy do zabiegów na całe ciało- masaże, depilacje. Pamiętać należy, iż zabiegi chirurgiczne z zakresu medycyny estetycznej nie służą tylko zmianie wyglądu naszego ciała, ale równie często mają na celu poprawę naszego zdrowia i samopoczucia. Oferta zabiegów jest ogromna, dodatkowo mamy do czynienia z możliwością wybrania sposobów czy sprzętu.

Na co warto zwrócić uwagę udając się do takiego gabinetu?

Ważne jest to, żeby osoba wykonująca zabieg miała odpowiednie kwalifikacje. Najbezpieczniej udać się do takiego miejsca, w którym pracują lekarze i pielęgniarki, którzy ukończyli odpowiednie studia, a następnie szkolenia. Oni mogą wykonywać zabiegi wprowadzania substancji pod skórę, pobierają krew i pracują z komórkami. Dodatkowo mogą tam pracować kosmetolodzy, którzy ukończyli 5-letnie studia. Mogą asystować lekarzom, obsługiwać lasery, a także wykonywać zabiegi, ale tylko pod okiem osoby bardziej doświadczonej. Ważne, że zabiegów medycyny estetycznej nie powinny wykonywać kosmetyczki. Kosmetyczka i kosmetolog to nie to samo.

Trycholog

W gabinecie medycyny estetycznej można skorzystać z profesjonalnej wizyty u trychologa. Trycholog to specjalista zajmujący się badaniem stanu skóry głowy i włosów. Wypadanie włosów czy inne dolegliwości na skórze głowy, mogą być powodem, dla którego warto się udać do tego specjalisty. Od dermatologa, trycholog różni się tym, że nie zajmuje się innymi dolegliwościami skórnymi występującymi w innych częściach i miejscach ciała, lecz wyłącznie skórą głowy. Wizyta u trychologa niekiedy jest ostatnią deską ratunku. Specjalista na podstawie ocenie mikroskopowej stanu cebulek włosów i stanu skóry głowy, może dobrać odpowiednie leczenie czy zabiegi. Ceny wizyt są różne i zależne od długości trwania wizyty i zakresu badania, wahają się między 80-150 zł. W zależności od dobranego sposobu leczenia wizyty trzeba powtarzać co 1,5-3 miesiące. Co innego w przypadku zabiegów trychologicznych. Cennik tych usług jest zależny od gabinetu.

Oferta medcyny estetycznej dla mężczyzn

Gabinety medycyny estetycznej posiadają ofertą dla panów. Jednym z takich zabiegów jest zabieg stulejki - mówimy o tym wtedy gdy zwężenie napletka uniemożliwia zsunięcie go z żołędzia penisa. Zabieg powinien być przeprowadzony przez lekarza i z wyraźnych przyczyn. Wskazaniami do usunięcia stulejki są: nieprzyjemny zapach, ból podczas oddawania moczu, ból podczas stosunku, niemożliwość utrzymania odpowiedniej higieny, częste zapalenia czy nadkażenia oraz wiążące się z tymi problemami problemy psychiczne, czyli nerwice, depresje (niechęć i ból przy stosunku). Kwalifikacja do zabiegu jest przeprowadzana przez urologa, sprawdza on stan napletka, robi USG układu moczowego. W zależności od zaawansowania problemu leczenie może przebiegać na poszerzeniu wąskiego ujścia napletka lub na całkowitym jego usunięciu, czyli obrzezaniu. Najczęściej zabieg wykonuje się przy znieczuleniu miejscowym. Ważne, żeby wybrać odpowiednio wykwalifikowanego lekarza, gdyż zabieg wymaga precyzji i doświadczenia

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Magda · 3 miesięcy temu
    To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. Kiedyś to pojęcie od razu przywodziło na myśl botoks albo inne zabiegi, które są wykonywane tylko dla uzyskania zadowalającego efektu wizualnego. Współcześnie raczej myślimy o medycynie estetycznej jako o możliwości na pozbycie się dręczących nas kompleksów. Osobiście nie poddałabym się żadnej operacji, lubię siebie taką, jaka jestem 😉 Jednak ostatnio moja najbliższa przyjaciółka zdecydowała się na usunięcie cieni pod oczami, o czym więcej można przeczytać tutaj: https://derm-estetyka.pl/zaglebienia-cienie-pod-oczami-2.html/. Jest zadowolona z efektu, więc ja też się cieszę razem z nią 😀

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...