Skip to main content

W czym zastąpi Cię biuro rachunkowe?

Dodaj komentarz

Biuro rachunkowe świadczy usługi każdej zainteresowanej firmie, bez względu na jej wielkość czy ilość wystawianych w miesiącu faktur. Z takiej możliwości korzysta wielu przedsiębiorców na różnych etapach prowadzenia działalności. Doświadczony księgowy pomoże nie tylko prowadzić ewidencję zdarzeń gospodarczych, ale odciąży także właściciela firmy od konieczności bycia na bieżąco ze wszystkimi przepisami.

pełna księgowość Bydgoszcz

Na czym polega obsługa firmy przez biuro rachunkowe?

Głównym zadaniem biura rachunkowego jest prowadzenie profesjonalnej obsługi księgowej. W jej ramach przedsiębiorca może liczyć przede wszystkim na ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych w księgach handlowych, Książce Przychodów i Rozchodów lub na zasadzie ryczałtu. Oprócz tego w ofercie wielu księgowych znajdują się także:

  • pośredniczenie w kontaktach między przedsiębiorcą a ZUS-em lub Urzędem Skarbowym,
  • ewidencjonowanie środków trwałych wraz z ich amortyzacją i wyrejestrowaniem,
  • pomoc w wypełnianiu faktur i deklaracji podatkowych,
  • wyliczanie wartości podatku dochodowego, który należy odprowadzić.

Biura rachunkowe to nie tylko pomoc przy fakturowaniu, ale również profesjonalna obsługa księgowa i szkolenia od profesjonalistów z zakresu najnowszych przepisów prawa czy obsługi programu, na którym pracuje księgowy. Ważnym elementem oferty biur rachunkowych jest także obsługa kadr i płac. Są to wszystkie te działania, które związane są z przyjmowaniem, zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników. Oprócz tego księgowy zajmuje się także rozliczaniem, w skład którego wchodzą wypłacane wynagrodzenia, ekwiwalenty za pranie odzieży roboczej czy uzgadnianie kosztów podróży. Dzięki pomocy przedsiębiorca nie musi zajmować się taką dokumentacją samodzielnie.

Kadry i płace Bydgoszcz

Kiedy opłaca się skorzystać z pomocy biura rachunkowego?

Na współpracy z biurem rachunkowym może skorzystać każdy przedsiębiorca, bez względu na to, jak skomplikowanej obsługi księgowej potrzebuje. Taka usługa pozwala mu zaoszczędzić czas i pieniądze, które w czasie poświęconym na ewidencję mógłby zarobić. Do tego minimalizuje ryzyko popełniania poważnego błędu. Nieprawidłowe księgowanie może bowiem doprowadzić do nałożenia na właściciela firmy kar finansowych, które nie należą do najniższych. Doświadczony księgowy nie tylko poprawnie wykona wszystkie niezbędne wpisy, ale także upewni się, że przedsiębiorca dokona wszystkich wpłat do instytucji państwowych na czas.

W ramach biura rachunkowego często pracuje kilku specjalistów. Oprócz doświadczonych księgowych można spotkać w nich także doradców podatkowych albo ekspertów od zakładania firmy. Z ich pomocą jeszcze przed rozpoczęciem prowadzenia zarobkowej działalności gospodarczej można określić, jaka forma opodatkowania będzie najkorzystniejsza oraz o jakie inne warunki warto dla siebie zadbać.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.