Kominki z płaszczem wodnym

Dodaj komentarz

Kominki z płaszczem wodnym to wynalazek niedoceniony, który jednak umożliwia swoim właścicielom grzanie domu nawet na dwa sposoby. Palenie w kominku jest niezwykle przyjemnym doznaniem, które sprawia, że dom napełnia się ciepłem nie tylko faktycznie, ale również wizualnie. Dokładanie drew kojarzy się z miłym, romantycznym wieczorem, lub rodzinną, zimową chwilą pod kocem i z ciepłą herbatą w ręku, dlatego właśnie wiele osób decyduje się na montaż kominka w domu.

Kominek z płaszczem wodnym Eko Komin

Kominki z płaszczem wodnym to zdecydowanie coś więcej

Dzięki nim oraz dobrze rozplanowanej instalacji możemy uzyskać ciepło bezpośrednio z kominka i z kaloryferów, które dzięki niemu robią się ciepłe. Tak - system ogrzewania, w którym znajduje się kominek z płaszczem wodnym powoduje oddanie ciepła z tegoż płaszcza do instalacji ogrzewania, która składa się również z kaloryferów. Wiele osób zastanawia się zapewne, czy warto kupić kominek z płaczem wodnym. Odpowiedź jest prosta - jeśli chcemy oszczędzić na ogrzewaniu to oczywiście, że tak. Przed zakupem możemy porównać oferty internetowe wpisując np. kominki Wrocław z ofertą firmy Kominki Lexus. Słoninka A. ul. Jelenia 56, 54-242 Wrocław, tel: 607 671 150 i wybrać kominek najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Pamietejmy jednak, że kominek z płaszczem wodnym podłączony do instalacji, w której drugim i właściwie podstawowym źródłem ciepła jest piec gazowy daje możliwość docieplania budynku w bardzo prosty i przyjemny sposób.

Jak działa komienke z płaszczem wodynm?

Zwykle działa to w taki sposób, że gdy załączone ogrzewanie daje ciepło do kaloryferów z pieca gazowego odpalamy nasz kominek - kiedy tylko ciepło z niego zacznie napływać do instalacji nasz piec gazowy się wyłączy. Załączy się automatycznie wtedy, kiedy temperatura w kozie spadnie i nie będzie już ona generowała potrzebnego instalacji ciepła. Działanie proste, ale jedynie dobry hydraulika jest w stanie poprowadzić instalację w taki sposób, aby wszystko działało tak jak należy.

Dbałość o środowisko z Eko-Komiin

W parze z naturą i ekologią

Wkłady do kominków z płaszczem wodnym są właściwie genialnym, nowoczesnym rozwiązaniem zapewniającym możliwość niezwykle dużej oszczędności na ogrzewaniu, które z roku na rok robi się coraz droższe. Należy jednak pamiętać, że palić możemy jedynie drewnem liściastym, które doskonale wpływa na komin i ciepło oddawane do domu. Drzewo iglaste posiada żywicę, która podczas palenia może osiadać na wnętrzu komina, a wnętrze kominka czynić niezwykle trudnym do wyczyszczenia.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Posiadając kominek z płaszczem wodnym trzeba jednak pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach, jakimi są założone w konkretnych miejscach zawory zwrotne, dobrej jakości pompki i naczynko zwrotne, dzięki któremu woda o zbyt dużym ciśnieniu ma gdzie uciec z płaszcza - jeżeli posiadamy w naszej instalacji naczynko, to przestaje istnieć ryzyko rozsadzenia rur pod wpływem zbyt dużego ciśnienia wywołanego bardzo wysoką temperaturą wody wydobywającej się z płaszcza wodnego. Paląc w tego rodzaju kominku trzeba również pamiętać o ciągłym uzupełnianiu wody w płaszczu - kominek z płaszczem, w którym pali się bez uzupełniania braku wody bardzo szybko ulegnie zniszczeniu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.