Skip to main content

Kominki z płaszczem wodnym

Kominki z płaszczem wodnym to wynalazek niedoceniony, który jednak umożliwia swoim właścicielom grzanie domu nawet na dwa sposoby. Palenie w kominku jest niezwykle przyjemnym doznaniem, które sprawia, że dom napełnia się ciepłem nie tylko faktycznie, ale również wizualnie. Dokładanie drew kojarzy się z miłym, romantycznym wieczorem, lub rodzinną, zimową chwilą pod kocem i z ciepłą herbatą w ręku, dlatego właśnie wiele osób decyduje się na montaż kominka w domu.

Co to jest kominek z płaszczem wodnym?

Kominki z płaszczem wodnym to zdecydowanie coś więcej

Dzięki nim oraz dobrze rozplanowanej instalacji możemy uzyskać ciepło bezpośrednio z kominka i z kaloryferów, które dzięki niemu robią się ciepłe. Tak - system ogrzewania, w którym znajduje się kominek z płaszczem wodnym powoduje oddanie ciepła z tegoż płaszcza do instalacji ogrzewania, która składa się również z kaloryferów. Wiele osób zastanawia się zapewne, czy warto kupić kominek z płaczem wodnym. Odpowiedź jest prosta - jeśli chcemy oszczędzić na ogrzewaniu to oczywiście, że tak.

Przed zakupem możemy porównać oferty internetowe wpisując np. kominki Wrocław z ofertą firmy Kominki Lexus Słoninka A. ul. Jelenia 56, 54-242 Wrocław, tel: 607 671 150 i wybrać kominek najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Pamiętajmy jednak, że kominek z płaszczem wodnym podłączony do instalacji, w której drugim i właściwie podstawowym źródłem ciepła jest piec gazowy daje możliwość docieplania budynku w bardzo prosty i przyjemny sposób.

Jak działa kominek z płaszczem wodnym?

Zwykle działa to w taki sposób, że gdy załączone ogrzewanie daje ciepło do kaloryferów z pieca gazowego odpalamy nasz kominek - kiedy tylko ciepło z niego zacznie napływać do instalacji nasz piec gazowy się wyłączy. Załączy się automatycznie wtedy, kiedy temperatura w kozie spadnie i nie będzie już ona generowała potrzebnego instalacji ciepła. Działanie proste, ale jedynie dobry hydraulika jest w stanie poprowadzić instalację w taki sposób, aby wszystko działało tak jak należy.

Czy warto zamontować kominek z płaszczem wodnym w 2024 roku?

Czy kominki z płaszczem wodnym to przyszłość ogrzewania w 2024 Roku?

W 2024 roku kominki z płaszczem wodnym zyskują na popularności jako ekologiczne i oszczędne rozwiązanie grzewcze. W dobie rosnących kosztów energii coraz więcej osób poszukuje alternatywnych sposobów ogrzewania swoich domów, które są nie tylko efektywne, ale również przyjazne dla środowiska. Kominki z płaszczem wodnym, dzięki możliwości integracji z systemami centralnego ogrzewania, oferują wyjątkową wydajność, jednocześnie tworząc przytulną atmosferę w domu. Nowoczesne technologie pozwalają na łatwiejsze sterowanie i lepsze zabezpieczenia, co sprawia, że takie kominki stają się coraz bardziej dostępne i bezpieczne dla użytkowników. To innowacyjne podejście do tradycyjnego ogrzewania pokazuje, że troska o planetę może iść w parze z komfortem i estetyką domowego wnętrza.

W parze z naturą i ekologią

Wkłady do kominków z płaszczem wodnym są właściwie genialnym, nowoczesnym rozwiązaniem zapewniającym możliwość niezwykle dużej oszczędności na ogrzewaniu, które z roku na rok robi się coraz droższe. Należy jednak pamiętać, że palić możemy jedynie drewnem liściastym, które doskonale wpływa na komin i ciepło oddawane do domu. Drzewo iglaste posiada żywicę, która podczas palenia może osiadać na wnętrzu komina, a wnętrze kominka czynić niezwykle trudnym do wyczyszczenia.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa

Posiadając kominek z płaszczem wodnym trzeba jednak pamiętać o odpowiednich zabezpieczeniach, jakimi są założone w konkretnych miejscach zawory zwrotne, dobrej jakości pompki i naczynko zwrotne, dzięki któremu woda o zbyt dużym ciśnieniu ma gdzie uciec z płaszcza - jeżeli posiadamy w naszej instalacji naczynko, to przestaje istnieć ryzyko rozsadzenia rur pod wpływem zbyt dużego ciśnienia wywołanego bardzo wysoką temperaturą wody wydobywającej się z płaszcza wodnego. Paląc w tego rodzaju kominku trzeba również pamiętać o ciągłym uzupełnianiu wody w płaszczu - kominek z płaszczem, w którym pali się bez uzupełniania braku wody bardzo szybko ulegnie zniszczeniu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Karolina · 2 lat temu
    Jesteśmy z mężem na etapie poszukiwania firmy, która wykona nam kominek. Po przeczytaniu artykułu już chyba wiem, na jaki kominek się zdecydujemy - na pewno ten z płaszczem wodnym! Chętnie skorzystamy też z usług wspomnianej firmy - mają piękne realizacje na stronie 😍😍
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Robert · 2 lat temu
    Jestem posiadaczem kominka z PW, korzystam z niego od dobrych kilku lat i jestem bardzo zadowolony. Na poczatku nie bylem przekonany, bo wszyscy dookoła mowili ze nie warto, jednak w porównaniu do wkładu powietrznego, ktory mialem wczesniej jest to spora, wyczuwalna roznica, ale na plus oczywiscie. Najwazniejsze tylko, aby podłączeniem tego zająl się ktoś, kto ma wiedzę i doswiadczenie jak to robić, zeby uniknąć tych błędów przez które wkłady z PW zyskaly negatywna ocene. 

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...