Skip to main content

Dofinansowania dla firm - jak dostać?

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest proste, ale na szczęście rozwój przedsiębiorstw jest bardzo ważny dla władz naszego kraju. Dlatego mamy bardzo dużo różnych dotacji, o które możemy się starać, żeby nasza firma się rozwijała. Dofinansowania do firm są bardzo przydatne dla każdego biznesmena, niezależnie od tego czy prowadzi dużą, czy małą firmę, a może dopiero myśli o tym, żeby ją założyć.

Wizyta w urzędzie pracy

Dofinansowanie z urzędu pracy

Najpopularniejsze są dofinansowania do firm, które możemy dostać z urzędu pracy. Jak to zrobić? Najważniejsze jest to, żeby wybrać się do odpowiedniego urzędu. Powinna to być najbliższa placówka do naszego miejsca zamieszkania. Potem będziemy musieli złożyć wniosek i czekać na jego rozpatrzenie. Ważne jest też to, żeby powiedzieć na co chcemy dostać daną dotację (na przykład dofinansowanie na marketing). Dzięki temu przedstawiciele urzędu zobaczą, że mamy określony plan, który chcemy zrealizować. Jeśli dopiero zaczynamy prowadzenie firmy lub chcemy ją dopiero założyć, powinniśmy przynieść ze sobą swój biznesplan. Teoretycznie wcale nie musimy go pisać, ale na pewno warto. Dzięki temu będziemy mogli pokazać, że traktujemy prowadzenie firmy poważnie i szanse na dostanie dotacji się zwiększą.

biznesplan

Wkład własny

Oczywiście rozwój przedsiębiorstw jest bardzo ważny dla naszego kraju, ale urzędy mają określone fundusze, które mogą rozdać przedsiębiorcom, więc z pewnością nie będą chcieli zrobić tego zbyt pochopnie. Poza tym, dobrze będzie jeśli będziemy mieli jakiś swój wkład własny. To kolejny sposób na pokazanie urzędowi, że traktujemy naszą firmę poważnie. Ważne jest też to, że wkładem własnym nie muszą wcale być pieniądze. Równie dobrze możemy wpisać komputery, drukarki czy samochód. Ważne jest tylko to, że będziemy tego używać w naszej firmie. Nie każdy ma pieniądze na start działalności, więc dobrze, że mamy możliwość przeznaczyć nasz sprzęt czy inne przedmioty na wkład własny. Te wszystkie działania sprawią, że dostanie dofinansowania do firm będzie znacznie bardziej prawdopodobne.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

System ERP to na prawdę super rozwiązanie. Dzięki temu twój biznes znacznie polepszy pod względem ...
Wow, super artykuł. Nie wiedziałam, że aż tyle korzyści niesie ze sobą system ERP.
Magda 3 miesięcy temu Gabinet medycyny estetycznej
To świetna sprawa, że medycyna estetyczna z każdym kolejnym rokiem daje nam coraz większe możliwości. ...
Tak się składa, że pracuję w biurze rachunkowym jako księgowa. Jeśli trafił tu ktoś, kto ...
Sprzedaż samochodu do skupu jest zdecydowanie mniej problematyczna niż sprzedaż na własną rękę, ale trzeba ...